Лікувально-оздоровчий туризм в Карпатах

Лікувально-оздоровчий туризм вважається одним з найефективніших видів відновлення здоров’я людини і профілактикою від захворювань. По суті, це поїздки на курорти, які є лікувальними об’єктами, щоб поправити своє здоров’я, позбутися від захворювання певного характеру і просто відпочити.

Лікувально-оздоровчий туризм має кілька підкатегорій, таких як кліматотерапія — використання корисних властивостей, що виникають в зміні температури. Грязелікування — застосування певних сортів грязьових ванн або масок. Бальнеотерапія — це використання цілющих властивостей води, шляхом застосування ванн. Усі вищесказані терапії присутні на курорті http://hutir.org/uk.

А тепер детальніше розберемо кожну категорію.

Кліматотерапія

Вона заснована на впливі кліматичних і метеорологічних факторів, які зазвичай відбуваються в місці призначення поїздки туриста і позитивно позначаються на здоров’ї людини. У це поняття може входити прийняття сонячної, повітряної та морської ванни і т.д. Зміна звичного клімату активує адаптаційні механізми, які можуть позитивно впливати на лікування хронічних хвороб.

Грязелікування

Це один з найбільш універсальних методів лікування безлічі хвороб і побудований на принципі нанесення на тіло грязей з корисними мінералами і речовинами. Представниками таких грязей можуть бути глина, торф, мулові відкладення, сульфідні грязі та інше. Використання грязей найкращим чином позначається на шкірному кровообігу, покращує регенерацію шкіри і також підвищує імунну систему в цілому.

Бальнеотерапія

Це відновлення здоров’я шляхом впливу води та елементів, що знаходять в ній, на тіло людини. Це призводить до поліпшення загального самопочуття і нормалізує життєві процеси людини. Лікарі рекомендують таку терапію, в разі порушення травної системи, при порушеннях опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи.

Лікувально-оздоровчий туризм кардинально може відрізнятися від інших видів туризму. Однією з особливостей даного виду є необхідність перебування на курорті більш ніж три тижні.

Незважаючи на те, що організувати такий вид туризму — непросте завдання, Україна має досить відомі курорти, які мають у своєму розпорядженні усі необхідні комунікації та інфраструктуру. В основному, такі оздоровчі центри знаходяться в районі Карпат, що тільки підкреслює оздоровчі ефекти.