Як безпечно видалити бородавку на обличчі

Бородавки — це невеликі доброякісні утворення на шкірі. Вони відрізняються в залежності від розташування і форми. Як правило, наріст злегка піднятий над поверхнею шкіри, має розмір до 5 мм і будь-який відтінок, від світлого до темно-коричневого. З’являються в будь-якому віці і зазвичай приносять дискомфорт, адже плоска бородавка на обличчі виглядає неестетично. Коли з’являються плоскі бородавки на обличчі у жінок, питання видаляти чи ні звичайно не варто. Видалення плоских бородавок на обличчі — нескладна процедура, що забезпечує стійкий результат. Як позбутися від плоских бородавок на обличчі підкаже лікар-дерматолог клініки «Лазерсвіт».

Причини появи бородавок

Плоскі бородавки на обличчі у дорослого рідко бувають в одиничному екземплярі, а найчастіше утворюються розсипом. Це захворювання, що виявляється в результаті загострення діяльності ВПЛ. Плоска бородавка на обличчі має різноманітні причини виникнення:

 • падіння імунітету;
 • неякісно проведені косметичні втручання;
 • стрес;
 • зміна гормонального балансу;
 • хвороби і запальні процеси;
 • зараження контактним шляхом.

ВПЛ в неактивній фазі може довго існувати в організмі людини абсолютно безсимптомно. При стресах, хворобах імунна система людини перестає справлятися, і захворювання загострюється.

діагностика бородавок

Діагностику проводить фахівець з допомогою візуального огляду і дерматоскопія.

Дерматоскоп Delta 20 T є сучасний і високоточним приладом, виготовленим в Німеччині. З його допомогою можна збільшити зображення наросту в 16 разів і точно оцінити його стан. Гістологія рекомендована тільки в тому випадку, якщо є підозра в злоякісності освіти і проводиться після його видалення.

Основні різновиди

Головним визначальним критерієм є місце розташування і форма. Поширені види:

 • вульгарні;
 • папіломи;
 • плоскі;
 • підошовні.

Плоскі локалізуються на обличчі та руках. Основною причиною, по якій їх бажано видалити, є косметичний дефект. Самі по собі вони не є небезпечними, проте проконсультуватися щодо причини активності ВПЛ в організмі варто.

Значення кольору бородавки

При візуальному огляді дерматолог завжди дивиться на колір освіти, щоб виключити ознаки злоякісного захворювання. Відтінок може бути тілесний, рожевий, червонуватим або коричневим. Темніє освіту найчастіше в результаті травми.

Розмір бородавок

Розмір може бути найрізноманітнішим від пари міліметрів до 1 сантиметра. На обличчі нарости рідко бувають великих розмірів, найнеприємнішим є їх велика кількість, коли вони, розташовуючись близько один до одного, утворюють величезну суцільну пляму.

Швидке зростання бородавки

Швидке зростання говорить про очевидні проблеми зі здоров’ям. Найчастіше це сильне зниження імунітету, але іноді це ще і симптом раку. Трапляється навіть, що за півмісяця освіту може досягти 1 сантиметра в діаметрі. Тоді слід поквапитися з обстеженням.

Зона виникнення бородавки

Некрасиві новоутворення виростають на самих різних ділянках тіла, зазвичай там, де найчастіше відбувається контакт, а також при зниженні загального імунітету в травмованих місцях. Навіть дрібна подряпина або садно може стати лазівкою для зміни ВПЛ клітин епідермісу.

Методи лікування плоских бородавок на обличчі

Плоскі бородавки на обличчі у жінок видаляються швидко і нетравматичними. Метод лікування підбирає медпрацівник після проведення діагностики наросту. В облік береться природа освіти, вік і стан здоров’я пацієнта.

Існує кілька способів видалення:

 • хірургічний;
 • припікання рідким азотом;
 • термічний;
 • хімічний;
 • радіохвильової;
 • лазерний.

Видалення плоских бородавок на обличчі лазером — один з найбільш безпечних та ефективних методів. Лікарі клініки «Лазерсвіт» знають, як лікувати плоскі бородавки на обличчі і підходять до лікування комплексно, гарантуючи бездоганний ефект.

Не варто використовувати народні методи лікування, адже від цього плоскі бородавки на обличчі у дитини або у жінки можуть виглядати тільки гірше, в кращому випадку самолікування не дасть ефекту. До того ж без супутньої терапії дуже можливий рецидив. Для медикаментозного лікування може використовуватися саліцилова або оксолінова мазь, звичайний чистотіл та інші препарати. Вони підходять для терапії тільки доброякісного освіти. Пам’ятайте, що видалення бородавок на обличчі — процес, що вимагає медичного втручання і професійного підходу.

Лазерне видалення плоских бородавок на обличчі

Є мінімум 5 причин, щоб зробити видалення плоских бородавок на обличчі лазером:

 1. Відсутність болю.
 2. Відсутність кровотечі;
 3. Відсутність рубців;
 4. Висока швидкість проведення операції;
 5. Безконтактність процедури і відсутність ризику зараження.

Не варто терпіти косметичний дискомфорт, звертайтеся до фахівців клініки «Лазерсвіт» і позбудьтеся від обридлої бородавки вже сьогодні!