Коли проводять МРТ молочних залоз?

МРТ (магнітно-резонансна томографія) молочних залоз — один з найефективніших діагностичних методів, які може застосовувати лікар-онколог. Магнітно-резонансна томографія дозволяє своєчасно знайти новоутворення, визначити їхню локалізацію, наявність метастазів тощо.

Зазвичай діагностика не займає більше як годину, й в кінцевому підсумку часто дозволяє спростувати, підтвердити або уточнити діагноз.

Лікар-онколог про показання та протипоказання

МРТ молочних залоз не є альтернативою мамографії. Метод використовується для отримання детальних відомостей про структуру тканини грудей, візуального визначення локалізації як уражених, так і здорових тканин. Процедуру магнітно-резонансної томографії молочних залоз із контрастуванням або без лікарі радять пройти в наступних випадках:

  • ущільнення, новоутворення у грудях;

  • гематоми або кісти, розширені молочні протоки;

  • збільшення лімфатичних вузлів;

  • оцінка стану сполучної тканини після операції;

  • діагностика грудей пацієнток з імплантами.

Процедура магнітно-резонансної томографії відноситься до неінвазивної та безпечної діагностики, але низка обмежень все ж існує. До них відносять, зокрема, носіння металевих імплантів та гіперкінез в анамнезі. Детальніше про протипоказання варто дізнатися у свого лікаря. Якщо МРТ робити неможна, найвірогідніше, що він порекомендує пройти УЗД чи КТ-обстеження.

Підготовка, проведення та консультація лікаря-мамолога

Проходити обстеження рекомендується в період з 5 по 12 день менструального циклу, коли стан грудей є найбільш показовим. Жінкам після менопаузи можна проходити діагностику в будь-який день. Спеціально готуватися до обстеження не потрібно. За наявності результатів попередніх обстежень (УЗД, рентген, КТ, МРТ) рекомендується взяти їх з собою.

Безпосередньо перед процедурою необхідно зняти всі металеві предмети і прикраси. Обстеження проводять в положенні лежачи на животі. При проведенні МРТ молочної залози із контрастом важливо не рухатися, адже це обов’язкова умова для отримання якісних зображень. Контрастну речовину вводять у вену безпосередньо перед процедурою або в процесі за допомогою автоматичного шприца й заздалегідь встановленого катетера.

Необхідність проведення повторних обстежень визначає лікар. Також онколог-мамолог інтерпретує отримані результати й на їхній основі надає рекомендації щодо подальшого лікування.

Важливо після отримання результатів не намагатися розшифрувати їх самостійно, а одразу прийти на прийом до свого лікаря.