Розлучення через суд

На превеликий жаль величезна кількість подружніх пар приймають рішення розлучитися. Причому цей момент настає як після одного року, так і через двадцять років спільного життя.

Для того щоб розлучитися, необхідно звернутися до суду або в місцевий РАЦС. При цьому треба зазначити, що кожен окремий орган приймає заяви на розлучення в визначених випадках.

Наприклад, якщо в сім’ї не має неповнолітніх дітей, розлучитися подружжя зможе через РАЦС. Але якщо в родині є хоча б одне маленьке дитя, звертатися за розлученням доведеться до судебник органів. Сьогодні майже кожне друге подружжя згодне на розлучення. Однак якщо в них є спільні діти, вони крім всього зобов’язані домовитися між собою про їх піклування.

Для того щоб судові органи розлучили пару, необхідно підготувати конкретний пакет документів. В цьому випадку слід заповнити заяву, а також письмовий договір, в якому буде зазначено, з ким із батьків в подальшому буде проживати дитина або діти. Також потрібно зазначити, як батько або мати будуть допомагати своїм неповнолітнім дітям, проживаючим окремо від них.

Слід зазначити, що якщо дитині вже виповнилося 14 років, вона має повне право самостійно визначати з ким проживати. Але батько або мати, які цілодобово не піклуються про своїх дітей зобов’язані виплачувати аліменти, розмір яких визначається місцевим судом.

Якщо один із батьків відмовляється допомагати своїй дитині добровільно, це являється привидом для звернення до суду.

Тепер давайте розбиратися із термінами шлюборозлучних процесів.

В нашій країні процедура розірвання шлюбу займає місяць. Саме 30 днів дається на обдумування. Просто дуже часто за цей період часу більшість подружніх пар відкликають свою заяву тому, що приймають спільне рішення залишитися разом. Але якщо подружжя чітко налаштовано на розлучення, термін розірвання шлюбу може бути від одного до кількох місяців.

Також не рідкість, коли чоловік або дружина не згодні розлучатися. В цьому випадку просто потрібно звернутися до місцевого суду та заповнити заяву. Знайти зразок заяви на розлучення можна в Інтернеті.

Як ми вже говорили, подавати заяву на розлучення необхідно в місцевий суд. Якщо в місті є декілька судових установ, то в цьому випадку необхідно звертатися тільки в ту, яка знаходиться за місцем реєстрації другої сторони. Тобто в той район, де проживає чоловік або дружина.

Є деякі випадки, в яких розірвання шлюбу неможливо.

Якщо дружина знаходиться при надії або дитині ще не виповнився рік, про розлучення навіть не може бути і мови. Жодна судова установа не розлучить подружжя. Винятком можуть бути тільки дуже поважні причини.