Як створити затишок у будинку

Домашній затишок – це атмосфера тепла у вашій квартирі, бажання повертатися туди після важкого дня, особливий, властивий тільки вашому будинку рідний запах. Затишок — поняття не матеріальне, а духовне та емоційне. Створення затишку в квартирі зовсім не означає євроремонт, що коштує нечуваних грошей, або інтер’єр, придуманий дорогим дизайнером, що працює над стилем та комфортом. Для ідеального варіанта, що поєднує стиль, комфорт та затишок, знадобляться уява, художній смак, знання елементарних дизайнерських прийомів, деяка сума грошей, та частина вашої душі, інакше інтер’єр ніколи не стане затишком.

Починати треба не зі стін, не зі вхідних дверей, а зі своїх думок. Необхідно переосмислити своє ставлення до житла, що є у вас зараз. Нехай це орендована квартира або кімната в комуналці, але саме тут проходить ваше життя, і зробити так, щоб це житло викликало не роздратування, а радість у ваших руках.

Переставши виявляти невдоволення і думати, що десь у майбутньому у вас буде інший будинок – теплий, світлий і затишний, а зараз можна і потерпіти, ви за короткий термін зможете створити затишок у орендованій квартирі або комуналці.

Стилі інтер’єру
Ідеї для затишку будинку на думку спадають не відразу, а по одній. Тому краще заздалегідь і поступово обмірковувати ваше рішення, а вже потім розпочинати роботу, щоб згодом не довелося робити «шматковий» ремонт, який легко може перетворитися на вічний. Інтер’єр продумуйте весь одразу, інакше вам важко буде поєднувати між собою окремі деталі. Так, складно поєднуються між собою ідеї хай-тек та класики, мінімалізму та бароко. Таке змішання стилів стоїть особливому місці у дизайні і називається еклектикою. Для створення еклектичного інтер’єру, мабуть, не обійтися без допомоги фахівця.

Нечисленні та невеликі за розмірами меблі в поєднанні зі світлими стінами візуально збільшать простір і допоможуть створити затишок у маленькій квартирі. Горизонтально повішене дзеркало візуально розширить кімнату, а вертикально підніме стелю.

Шпалери
Переосмисливши своє ставлення до вашого даху над головою, можна приступати до роботи. Починати краще зі стінок. Саме вони вбирають у себе «енергію минулих років», чіпко зберігають пам’ять про пережите вами чи кимось іншим, хто жив тут раніше, часто навіть негативне, тому краще зняти старі шпалери та поклеїти нові або просто пофарбувати стіни.

Створюючи тепло і затишок у будинку, потрібно пам’ятати, що для стін більше підходять “зігрівають” тони – кремовий, бежевий, рожевий, бузковий. Можна зупинитися і на зеленому – це колір надії, а от блакитний зробить ваш будинок холодним і злегка замороженим, тому фарбувати стіни в блакитний колір краще в кімнаті, що виходить вікнами на південну сторону.

Освітлення
Основа будь-якого інтер’єру – це не лише колір, а й світло. У темній кімнаті, недостатньо освітленій променями сонця, встановлюються додаткові світильники, бра або торшери. Застарілим настінним бра і люстрі можна надати сучасніший вигляд, помінявши плафони, тоді ваші світильники доповнюватимуть один одного.

Енергетичне сміття
Думаючи над тим, як створити затишок у будинку, не треба забувати і про старі речі, які начебто і викинути шкода, і подіти нікуди. Це можуть бути і надколоті тарілки, чашки з відбитими ручками, старі ковдри, що вийшли з моди речі, які ви не носите, рахунки та квитанції. Викидайте все непотрібне, оскільки все це старі — справжнісіньке шкідливе «енергетичне сміття», яке займає простір і заважає новим речам зайняти своє місце.

Фіранки
Особливого значення в інтер’єрі має текстиль. Фіранками можна візуально збільшити розміри вікон. Для цього їх потрібно вішати не тільки перед вікном, а так, щоб вони закривали всю стіну, яку займає віконний отвір, причому з обох боків. Ширина фіранок повинна бути мінімум у півтора рази ширша за вікно, тоді вони висітимуть красивими складками. Тюль – матеріал для фіранок трохи застарілий, тому краще звернути увагу на таку тканину, як органза, вона додасть свіжість і сучасність вашому будинку.

Штори з малюнком підійдуть кімнаті, обклеєній шпалерами без візерунка, і навпаки. Великий малюнок на тканині завіс добре поєднується з кімнатою великих розмірів і високими меблями.

Килими та доріжки
Якщо килим невеликий за розміром, то покласти його краще біля столика, крісла чи дивана. Килим, що по площі займає всю підлогу, повинен бути темнішим, ніж стіни, а різнокольорові килими гармонійно виглядатимуть у кімнаті з однотонною обробкою. Доріжки слід стелити не по діагоналі кімнати, а паралельно до стін.

Художнє оформлення
Для художнього оформлення квартири використовуються картини, фотографії, вази, статуетки, свічники та інші «дрібниці», які створюють психологічно приємну атмосферу.

Якщо ви плануєте повісити на стіни багато картин чи настінних прикрас, то довкола мають бути неяскраві нейтральні тони, а для скла, дзеркал, кришталю більше підійдуть насичені та глибокі.