Облаштування дитячої кімнати своїми руками

Дитяча кімната – це досить специфічне приміщення, облаштування якого вимагатиме певних навичок, знань та умінь. Так, варто враховувати, що саме тут дитина може проводити абсолютно весь свій вільний час. Ефективність використання кожного квадратного метра дитячої кімнати – ось основне завдання, яке необхідно поставити, розпочинаючи облаштування цієї кімнати.

Як облаштувати дитячу кімнату
Намагаючись створити житловий простір для дитини, необхідно врахувати безліч нюансів, а якщо йдеться про кількох малюків, які проживають в одній кімнаті – завдання ускладнюється в кілька разів. Варто не лише враховувати розташування навчального столу, а й напрямок освітлення, максимальну ефективність використання кожного квадратного метра дитячої кімнати.

При облаштуванні дитячої також може виникнути складність поділу простору у тому випадку, коли в одній кімнаті мешкають двоє або навіть троє дітей. У такому разі може знадобитися раціональне зонування кімнати, щоб кожній дитині виділити належне місце для навчання, занять спортом та відпочинком. Крім того кожна дитина індивідуальна і варто враховувати її переваги та хобі, створюючи максимум умов для розвитку особистості, що росте.

Найскладніше завдання, яке супроводжує облаштування дитячої кімнати – це динаміка. Діти ростуть досить швидко і через кілька років, усі іграшки, ляльки та паровозики будуть заховані в шафу, і з’являться нові захоплення, які повною мірою витіснять колишні уподобання. Тому варто також враховувати, що ваша дитина росте та розвивається. На питання вибору кольору, форми ліжка, розмірів меблів необхідно дивитися масштабно, розуміючи, що через кілька років ваш малюк перестане бути тим малюком, яким він є зараз, або ж зухвалий підліток у найближчому майбутньому усвідомить своє місце в соціумі і не захоче жити в кімнаті. з чорними стінами та плакатами рок-зірок.

кольори
Колірне рішення дитячої кімнати може стати одним із найважливіших питань. Досить часто колір вибирається згідно з статтю дитини – хлопчику блакитну кімнату. Дівчинці – рожеву. Однак, якщо розглянути це питання глибше, стає зрозумілим, що немовляті в принципі все одно, який колір стін у його кімнаті, діти дошкільного віку також можуть радіти таким, досить яскравим кольоровим рішенням, а от коли дитина виросте – у неї можуть з’явитися власні смаки, захоплення та інше. Тому, щоб дати простір для роздумів та подальшого облаштування кімнати (в далекому майбутньому) краще вибрати нейтральну колірну гаму. Світлі бежеві тони завжди ефектно виглядають у кімнаті будь-якого призначення. Це ж можна сказати і щодо дитячої. Крім того, світлі кольори дозволять зробити кімнату ще світлішою та повітрянішою, візуально розсовуючи стіни кімнати та збільшуючи її.

Меблі
Вибір меблів є складним, але цілком здійсненним питанням. Для початку найголовніше – ліжко. Тут може бути кілька варіантів, які відрізняються не тільки за ціноутворенням, виробником та зовнішніми характеристиками, але й за найважливішим критерієм – конструкція. Конструктивні особливості різних видів ліжок можуть дозволити вам заощаджувати простір у кімнаті або вдало приховувати деякі її недоліки. Ви можете задуматися про двоярусне ліжко, якщо в цій кімнаті мешкають двоє дітей, або ж купити двох окремих, але при цьому зверніть увагу на наявність скриньок, що знаходяться під ліжком, де можна буде зберігати все необхідне. Ці два варіанти вважаються найбільш ефективними, щодо економії житлового простору дитячої кімнати.

Стіл. Робочий стіл для дитини – буде основним місцем, де вона отримуватиме знання, виконуватиме домашні завдання або просто читатиме. Тому необхідно забезпечити дитині максимально зручний робочий простір. Варто пам’ятати про велику кількість скриньок і поличок, де зберігатимуться зошити та інші навчальні приладдя.

Поруч із робочим столом розташовується стілець. Він, грає одну з найважливіших ролей формування дитячої посидючості. Тому, зверніть увагу на якість цього випорожнення – його спинка повинна максимально сприяти збереженню постави дитини. Крім того, знову згадавши про це. що дитина росте досить швидко – уважно розгляньте конструкцію стільця – вона повинна мати можливість підлаштовуватися під фізіологічні особливості тіла вашої дитини і служити їй навіть тоді, коли вона трохи підросте.

Шафа. Один із найважливіших елементів дитячої кімнати, бо саме тут зберігатимуть дитячі речі, іграшки, і навіть деякі таємниці. Тому варто знайти або спорудити максимально ємну шафу, з великою кількістю різних поличок, вішалок та інше. Це дозволить не просто вам утримувати кімнату в порядку, а й привчить дитину до того, що кожна річ має своє місце.