Як зробити скраб з кави

Для створення кавового скрабу можна використовувати тільки натуральну мелену каву. Підійде як висушена гуща, що залишилася після приготування напою, і просто мелені зерна. Скраб із кавової гущі містить менше кофеїну, тому його можна використовувати у будь-який час доби. Скраб з меленої кави краще застосовувати тільки вранці, тому що через високий вміст кофеїну він має сильний підбадьорливий ефект. Крім цього скраб зі свіжих кавових зерен надає шкірі легкий ефект засмаги.

Найкраще використовувати кавовий скраб для догляду за тілом. Однак кава дуже тонкого млива також підійде і для догляду за обличчям. Хорошою основою для скрабу є гель для душу без ароматичних добавок, натуральний йогурт, сметана, вершки чи мед. Основу потрібно змішати з меленою кавою або висушеною кавовою гущею. При виборі основи для скрабу варто враховувати потреби організму: для жирної шкіри, наприклад, більше підійде гель для душу або йогурт, для сухої шкіри – сметана чи вершки, для чутливої та схильної до подразнення шкіри – мед.

Чудовими зволожуючими та поживними властивостями має кавовий скраб на основі косметичних рослинних олій. Такий засіб підходить шкірі будь-якого типу. Для приготування кавово-масляного скрабу потрібно змішати півсклянки кавової гущі з чвертю склянки морської солі та двома чайними ложками меду. Замість морської солі можна використати коричневий цукор. Потім в отриману суміш необхідно додати півсклянки косметичного базового масла (персикового, жожоба, абрикосових кісточок або мигдального). За відсутності косметичного масла його можна замінити рафінованим оливковим. Додаткові корисні властивості скрабу додадуть ефірні олії. Наприклад, для посилення антицелюлітного ефекту до цього скрабу потрібно додати двадцять крапель ефірної олії апельсина.