Шкідливі речовини у косметиці

Більшість жінок, сподіваючись продовжити красу і молодість, вдаються до косметичних засобів різного призначення. Вони готові заплатити за «дорогі» креми, шампуні, лаки та помади, навіть не замислюючись про те, що вони насправді можуть бути дешевими і навіть небезпечними для життя та здоров’я. Просто вони не всі знають, що дійсно пропонує косметична промисловість.

Багато властиво сліпо довіряти рекламі. І, купуючи черговий новий засіб, навіть не спадає на думку прочитати найважливішу інформацію – склад косметичного продукту. А якщо й читають, то мало розуміють сенс незнайомих слів іноземною мовою. Саме таких споживачів зацікавлені виробники продукції низької якості, основним двигуном якої є барвиста реклама.

Але як визначити якість? Як відрізнити хороше від поганого? Для цього необхідно знати трохи більше, ніж просто назва інгредієнта у складі крему, шампуню чи будь-якого іншого засобу.

Мінеральна олія (mineral oil), парафін або парафінове масло (Petrolatum) – продукти нафтохімічної промисловості. Уповільнюють зростання молодих клітин. Знижують захисну функцію шкіри. Витягують воду з клітини, зневоднюють шкіру. Часто викликають алергію та вугри. Чи здатні викликати онкологічні захворювання.

Масла – персикова (Peach oil), з насіння винограду (Grape seed oil), соєва (Soybean oil), мигдальна (Almond oil), кокосова (Coconut oil), а також вазелін (Petrolatum, Vaseline) – за рахунок своєї жирної та в’язкої консистенції закупорюють пори шкіри, перешкоджають природному її диханню. Містять комедогенні речовини, що викликають вугри-пробки (чорні точки).

Пропілен гліколь (Propylene Glycol) – створює тимчасовий ефект гладкості та бархатистості шкіри, а насправді призводить до зневоднення. У списку інгредієнтів стоїть одним із перших, що свідчить про його велику концентрацію.

Сульфат натрію (Sodium Laurel Sulfate, SIS) – з усіх інгредієнтів у складі косметичних засобів вважається найнебезпечнішим за своїми побічними діями, які можуть проявитися через час, оскільки призводить до зміни структури ДНК. Крім того, він здатний накопичуватися у клітинах життєво важливих органів. Належить до піноутворюючих речовин, тому зустрічається у всіх миючих засобах.

Еластин (Elastin) – цей інгредієнт не здатний виправдати надії споживачів на еластичну шкіру, оскільки має великі молекули, проникнення яких у клітини людини неможливе.

Альбумін (Albumin) – часто зустрічається інгредієнт у складі кремів для підтягування шкіри. Він викликає тимчасовий ефект за рахунок стягування шкіри та створення на поверхні плівки.

Отдушки, що надають косметичному засобу різні аромати, у недорогому продукті також мають штучне походження і дуже часто є причиною алергії, дерматитів, нападів астми, головного болю.

Цей далеко не повний перелік шкідливих речовин у косметиці можна довго продовжувати. Основна частина інгредієнтного складу недорогих косметичних засобів є продуктами нафтосинтезу. І якщо організм не отримає від них миттєвої шкоди, то на користь також не варто очікувати.

Шкідливі речовини у косметиці необхідні, щоб зберегти її якість та продовжити термін її придатності. Але щоб звести до мінімуму ризик їхнього впливу, рекомендується набувати косметику після ретельного вивчення складу. А для цього необхідно знати, що список інгредієнтів починається з речовин, вміст яких у продукті більшої концентрації, тобто. від 10 до 20%. Далі інгредієнтний склад йде на спадання. Якщо серед перших йдуть шкідливі речовини, варто кілька разів подумати, перш ніж наводити красу за допомогою такого засобу.