Скраб та гоммаж при лущенні шкіри

Використовуючи для вмивання агресивні засоби, такі як звичайне банне мило, можна сильно зруйнувати ліпідний захисний шар шкіри. Незабаром вона стає більш чутливою і починає лущитись. Щоб цього уникнути, потрібно обов’язково використовувати для вмивання спеціально призначені для цього косметичні продукти. На прилавках магазинів зараз безліч їх видів: молочко, пінка, мус, гель, гідрофільна олія. З усієї різноманітності можна вибрати найприємнішу для шкіри текстуру.

Далішній догляд за сухою шкірою, що лущиться, буде безглуздим, якщо після вмивання не використовувати скраб або гоммаж – засоби для видалення відмерлих частинок епідермісу. Основою скрабів можуть бути гелі, глина, крем, що очищають. А абразивні частинки, які забезпечують відлущування, бувають натуральні та синтетичні. Натуральні частинки – це переважно подрібнені абрикосові кісточки, вугілля, товчена яєчна шкаралупа, а синтетичні є маленькими пластиковими кульками різних розмірів і кольорів.

Існують також продукти, що відлущують на основі фруктових кислот, вони м’яко розчиняють мертву шкіру, проникаючи в глибокі шари епідермісу, і потім її легко змити водою, але такий спосіб бажано застосовувати під час неактивного сонця – пізньої осені, взимку і ранньої весни, тому що ультрафіолетове випромінювання разом із кислотами можуть спровокувати непотрібну пігментацію.

Приготувати скраб можна і в домашніх умовах, наприклад, використовувати для цього перемелені кавові зерна. Вони відмінно і м’яко відлущить шкіру, масла зволожать її, а аромат кави чудово підбадьорить. Якщо додати в такий скраб сметану, шкіра отримає ще більше харчування. Багато скрабів можна вигадати на основі вівсянки: для сухої шкіри – запарити її в молоці, для жирної шкіри – додати пару крапель лимонного соку, для шкіри з сильними лущеннями – змішати з перемеленими кукурудзяними пластівцями або цукром.

Власницям тонкої та ніжної шкіри замість скрабу краще використовувати гоммаж (від фр. gomme – гумка). Він є одним з різновидів пілінгів, але при цьому має більш м’яку і нетравматичну текстуру, в першу чергу через відсутність абразивних частинок у складі. Гомажі часто містять кислоти, за рахунок їх з’являється можливість акуратно і дбайливо видалити ороговілу шкіру. Цей засіб потрібно рівномірно нанести на обличчя, бажано на розпарену шкіру, і після витримки певного часу, заявленого виробником, почати масажувати обличчя по масажних лініях, і залишки засобу разом з лущенням будуть скочуватися з поверхні шкіри. Такий процес, крім очищення, покращує клітинний обмін, стимулює кровотік та сприяє розсмоктуванню застійних плям.

Після всіх процедур з лущення шкіру необхідно зволожити за допомогою крему або лосьйону. У азіатів існує правило трьох секунд, воно говорить, що протягом трьох секунд після вмивання на шкіру необхідно нанести поживний засіб, інакше вона стрімко почне втрачати вологу, вже через 30 секунд без зволоження шкіра втратить 50% вологи, а недостатня зволоженість провокує утворення зморшок!